Ivančena 2022

V sobotu 23. dubna jsme jako celý oddíl (světlušky, vlčata, skauti, skautky) vyrazili spolu s dalšími oddíly po celé ČR k mohyle Ivančena.

Ivančena je kamenná mohyla postavená na památku obětí pěti skautů za 2. světové války.

Každoročně se pořádá památeční celorepublikový výstup k této mohyle Ivančena vždy v sobotu kolem svátku svatého Jiří (patrona skautů), a to je 24. dubna.

Při výstupu a sestupu jsme potkávaly oddíly skautů, u mohyly jsme se zúčastnili mše svaté, kterou sloužil biskup Martin. V poledne se konal slavnostní ceremoniál. Bohužel nás tlačil čas, takže jsme neměli možnost přes množství skautů vidět mohylu, ale i tak jsme si akci společně užili.

Pro každé dítko máme objednanou nášivku. (Nevíme, kdy přesně dorazí). Vedoucí vás budou informovat, kdy si ji vyzvednout a zaplatit. Cena je 60kč.

Fotky naleznete zde: