Lednová víkendovka

Od pátku 21. ledna do neděle 22. ledna roku 2023 jsme s vlčaty a světluškami vyrazili do Zlatých Hor na skautskou základnu. Cestu jsme zdárně přečkali se společnými hrami a povídáním a pak večer jsme strávili vybalováním a dováděním s madračkami.

V sobotu jsme byli přichystáni a odhodláni vyrazit na toulky po zlatohorské přírodě a zajímavostech, avšak po pár metech brodění se v čerstvě nasněženém cca 40cm vrstvě sněhu jsme raději zvolili bobovačku na blízkém kopečku.

Na zahradě jsme postavili velké iglu a večer jsme se zahřáli u ohně, ale nejdřív jsme si museli ohniště pořádně odhrabat. U slavnostního ohně jsme děti rozdělili do družinek, ve kterých budou skautovat tohle celé pololetí.

V neděli jsme se zdárně dobrodili ke kostelíku na mši, kde poté jsme měli možnost vylézt do věže. Poté jsme společně po sobě uklidili a cestou jsme si zase zahráli společné hry a dokonce i zazpívali.